منزل مبله شیراز   اجاره سوئیت در شیراز   
مالزي چگونه است ؟  راديو موزيك راديو موزيك .

راديو موزيك

مالزي چگونه است ؟

مالزي يكي از كشورهاي جنوب شرقي آسيا و پايتخت آن كوالالامپور است. مالزي به خاطر سواحل متعدد و تنوع جاذبه‌هاي طبيعي، يكي از مهم‌ترين مقاصد گردشگري دنيا، به خصوص براي ورزش‌هايي مانند غواصي است. علاوه بر ساحل و جزيره‌هاي متعدد، جنگل‌هاي انبوه و سرسبز يكي ديگر از جذابيت‌هاي مالزي هستند. علاوه بر جاذبه‌هاي طبيعي، از نظر جاذبه‌هاي شهري، برج‌هاي بلند و رستوران‌هاي مشهور هم، مالزي حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد.

اگر براي اولين سفر به مالزي برنامه‌ريزي مي‌كنيد، اين نكات به شما كمك مي‌كنند تا سفري لذت‌بخش‌تر داشته باشيد و براي شرايط مختلفي كه در طول سفر پيش مي‌آيند، آمادگي داشته باشيد.مخصوصا اگر شرايط تور ارزان مالزي هم پيش بيايد كه چه بهتر ...!

مالزي

آب و هوا

در طول سال، دو فصل باراني در مالزي وجود دارد. بخش شرقي، بيشترين ميزان بارندگي را از اوايل نوامبر تا آخر مارس تجربه مي‌كند كه بر اثر بادهاي موسمي شمال شرقي ايجاد مي‌شود و با بارندگي شديد و رعد و برق همراه است. رشته‌كوهي كه از مركز كشور مي‌گذرد، پناهگاهي در برابر بادهاي موسمي شرقي است اما كوالالامپور و شهرهاي ديگر در بخش غربي، در اين مدت بارندگي زياد و طوفان دارند. از ماه مه تا سپتامبر، باد موسمي ديگري از سمت غرب مي‌وزد و شهرهايي چون كوالالامپور را درگير مي‌كند. بيشترين ميزان بارندگي كوالالامپور در همين فصل است.

مالزي

اين بدان معنا است كه كوالالامپور بيشتر ايام سال با بارش باران مواجه است. خشك‌ترين فصل معمولا بين ماه مه تا جولاي است. با اين حال، بادهاي شديد، زودگذر هستند و بارندگي هم آزاردهنده نيست و موجب تميز شدن هوا مي‌شود. در واقع گردشگران و مي‌توانند در تمام طول سال به كوالالامپور سفر كنند بدون اين كه نگران آب و هوا باشند.

منطقه‌ي بورنئو آب و‌ هواي استوايي دارد. ايالت ساراواك يك فصل باراني بين اكتبر و فوريه دارد. مرطوب‌ترين فصل ايالت صباح، بين نوامبر و فوريه است.

دماي هوا در طول روز بين ۲۲ تا ۳۲ درجه سانتي‌گراد و در منطقه‌ي كوه كينبالو (Mount Kinabalu)، بين ۱۵ تا ۲۲ درجه سانتي‌گراد است.

لباس مناسب

لباس‌ تابستاني براي آب و هواي گرم و مرطوب مالزي مناسب است. كفش پياده‌روي براي گشت و گذار در طبيعت را فراموش نكنيد. هنگامي كه از مساجد و بناهاي مذهبي بازديد مي‌كنيد، بايد لباسي كه شانه‌ها و زانو را مي‌پوشاند، بپوشيد.

غذا

مالزي

همه‌ي غذا هاي مالزي را امتحان كنيد. بسياري از غذاها، ميوه‌ها و سبزي‌هاي مالزيايي در ساير نقاط دنيا به راحتي پيدا نمي‌شوند؛ بنابراين، از اين فرصت استفاده كنيد و از چشيدن طعم‌هاي جديد لذت ببريد. بيشتر غذاخوري‌هاي مالزي تا ديروقت باز هستند. غذاهاي غربي هم در بسياري از اقامتگاه‌ها و رستوران‌ها وجود دارد.

آداب معاشرت

از آنجايي كه مالزي يك كشور مسلمان است و بيشتر جمعيت آن را مسلمانان تشكيل مي‌دهند، دست دادن با زنان مسلمان دور از ادب است. براي احوال‌پرسي با آن‌ها فقط تكان دادن سر و لبخند زدن كافي است. براي ورود به منزل افراد و مساجد و مكان‌هاي مذهبي، بايد كفش‌هاي خود را در بياوريد. در بسياري از مسجدها، شال و لباس مناسب براي ورود گردشگران وجود دارد. عكس‌برداري از مكان‌هاي مذهبي مانعي ندارد اما بهتر است كه قبلا اجازه بگيريد.

خريد

مالزي

بيشتر فروشگاه‌ها قيمت‌هاي ثابتي دارند. اما در بازارهاي شبانه، غرفه‌هاي خياباني و بازارچه‌هاي سنتي، مي‌توانيد چانه بزنيد و تخفيف بگيريد.

مالزي مقصد خوبي براي خريد است. هر نوع محصولي كه بخواهيد در آن پيدا مي‌شود؛ از ارزان‌ترين اجناس قلابي گرفته تا گران‌ترين كالاهاي اصل و باكيفيت. بنابراين با هر بودجه‌اي مي‌توانيد چيزي براي خود يا نزديكان‌تان بخريد.

مراكز خريد بزرگ و مشهوري در كوالالامپور و ساير شهرهاي مالزي وجود دارد كه در آن‌ها برترين برندهاي داخلي و بين‌المللي به عرضه‌ي محصولات خود مي‌پردازند. اين مراكز معمولا رستوران و فودكورت هم دارند. اگر مي‌خواهيد خريدي ارزان‌تر و محلي‌تر را تجربه كنيد، بازارهاي روز و غرفه‌هاي خياباني را از دست ندهيد.

بازارهاي محلي، بازارچه‌هاي آخر هفته و بازارچه‌هاي شبانه‌ي متعددي در مالزي وجود دارند كه در آن‌ها مي‌توانيد انواع كالاهاي متنوع را با قيمت‌هاي ارزان خريداري كنيد.

حفظ سلامتي در طول سفر

براي اين كه خودتان را از آفتاب شديد حفظ كنيد، از ضدآفتاب‌هاي مناسب حتما استفاده كنيد. كمبود آب بدن از مشكلات رايجي است كه مسافران مالزي با آن مواجه مي‌شوند. به اندازه‌ي كافي مايعات بنوشيد. به دليل شرايط آب و هوايي، انواع حشرات در طول سال در مالزي وجود دارند، به خصوص در مناطق جنگلي. با پوشيدن لباس مناسب و استفاده از اسپري‌هاي دفع‌كننده‌ي حشرات، خودتان را از نيش حشرات محفوظ نگه داريد. اين حشرات ممكن است ناقل بيماري‌هاي جدي باشند.

سطح بهداشت مواد غذايي در سراسر مالزي بالا است، اما با اين حال هنگام خريد غذا دقت كنيد. از مكان‌هاي معتبر غذا بخريد. اگر مي‌خواهيد غذاي خياباني را امتحان كنيد، از غرفه‌هايي خريد كنيد كه مواد غذايي تازه دارند، غذا را در حضور مشتري طبخ مي‌كنند و مشتريان بيشتري دارند. تا جايي كه امكان دارد، از مصرف آب لوله‌كشي و قطعات يخ خودداري كنيد. فقط نوشيدني‌ها و آبي كه در بطري‌هاي دربسته هستند بنوشيد. براي مواقع لزوم، قرص‌هاي ضدعفوني‌كننده‌ي آب را فراموش نكنيد.

مالزي

هزينه‌ها

مالزي در مجموع مقصد گردشگري گراني نيست. به دليل وفور منابع طبيعي، غذا به خصوص غذاي خياباني در مالزي قيمت اندكي دارد. امكانات اقامتي متعددي در مالزي وجود دارد كه شما با توجه به بودجه‌ي در نظر گرفته شده، مي‌توانيد هر كدام را كه مناسب‌تر است انتخاب كنيد. از هاستل‌هاي ارزان‌قيمت گرفته تا هتل‌هاي ۵ ستاره. حتي هتل‌هاي لوكس هم نسبت به بسياري از مقصدهاي گردشگري دنيا، ارزان‌تر هستند.

هزينه‌ي حمل و نقل در داخل كشور، به لطف يارانه‌ي سوخت، بسيار مقرون‌به‌صرفه است. وسايل حمل و نقل عمومي داخل شهري به خصوص در شهرهاي بزرگ و توريستي مثل كوالالامپور، بسيار مجهز و كامل و قابل اطمينان هستند. تاكسي انتخاب ديگري براي حمل و نقل داخل شهري است كه البته گران‌تر است و قبل از سوار شدن بايد در مورد هزينه‌هاي آن با راننده به توافق برسيد.

جاذبه‌هاي گردشگري

مالزي

بيشتر مسافران، كوالالامپور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب مي‌كنند و بعد براي سفر به بخش‌هاي ديگر مالزي برنامه‌ريزي مي‌كنند. در كوالالامپور علاوه بر برج‌هاي مشهور پتروناس، جاذبه‌هاي طبيعي متعددي وجود دارد. باغ پرندگان، كوه كينبالو، موزه هنرهاي اسلامي، پارك ملي تامان نگارا، غار باتو و... از ديگر جاذبه‌هاي گردشگري مالزي هستند.

منبع : https://www.kojaro.com/2017/2/1/124771/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%B2%DB%8C/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۱۹:۱۵ توسط:رضا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :